„Statyba – viena svarbiausių Lietuvos ūkio sričių, kadangi nuo jos priklauso ne tik infrastruktūros plėtra, bet ir visų gyventojų, taigi ir kiekvieno iš mūsų, gyvenimo kokybė. Šis sektorius dažnai vadinamas šalies ekonomikos veidrodžiu, nes geriausiai atspindi jos pakilimus ir nuosmukius, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė. – Džiugu, kad pagal metinį statybų apimčių augimą pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuva buvo antra visoje Europos Sąjungoje.“

Šalies statybos sektoriaus sukurta bendrojo vidaus produkto dalis pirmajame pusmetyje sudarė 6,5 proc. Per šį laikotarpį statybos įmonės šalies teritorijoje atliko 3,3 mlrd. litų vertės darbų. Investicijos į statybą ir remontą sudarė 51,6 proc. visų investicijų.

Siekdama sudaryti kuo palankesnes sąlygas statybų verslui, Aplinkos ministerija glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos statybininkų asociacija, vienijančia daugiau kaip 160 narių, kitomis asocijuotomis struktūromis. Ir suvienytos pastangos duoda vaisių. Bendradarbiaujant su statybininkais, projektuotojais, ekspertais parengtos naujos Statybos įstatymo pataisos. Jos turėtų dar labiau sumažinti biurokratinius kliudžius statyti gyvenamuosius namus ir pagerinti investicinę aplinką.

Pastebimai stiprėja šalies statybininkų bendruomenė. Dabar statybų sektoriuje dirba 187,4 tūkst. žmonių. Daugelis jų – geri specialistai, savo srities profesionalai. Labiausiai nusipelnę statybų sektoriaus darbuotojai profesinės šventės proga buvo pagerbti aplinkos ministro padėkos raštais. Tai UAB „Avona“ statinio statybos vadovas Arvydas Alešiūnas, UAB „LitCon“ projektų direktorius Andrius Gasiūnas, UAB „Staticus“ montavimo skyriaus vadovas Kornelijus Kelpšas, UAB „Dzūkijos statyba“ statybos vadovas Vidas Lasickas, UAB „Caverion Lietuva“ vėdinimo ir oro kondicionavimo grupės vadovas Remigijus Pečiulis, AB „YIT Kausta“ darbų vadovas Anatolijus Stekolščikovas, Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro inžinierius ir profesijos mokytojas Povilas Šeštokas, AB „Panevėžio statybos trestas“ projektų vadovas Egidijus Urbonas, UAB „Klaipėdos monolitas“ betono siurblio operatorius Ramūnas Zaveckas ir Lietuvos ir Čekijos UAB „Grinduva“ grindų klojėjas Gintas Žiurinskas.

Padėkos raštai, skelbia Aplinkos ministerija, taip pat įteikti UAB „Hidrostatyba“, kuri neseniai pažymėjo savo veiklos dvidešimtmetį, darbų vykdytojui Sauliui Užkurui, ekonomistei Editai Žilienei ir betonuotojams-brigadininkams Jonui Ščeliui bei Alfredui Daukantui.

Šaltinis: www.statybunaujienos.lt